Video right

Intervjuji

Katja Fain: Po maminih stopinjah

Moj dolgoročni cilj je, da bi osvojila kolajne na Evropskih in Svetovnih prvenstvih ter tudi na olimpijskih igrah

Več

Maruša Mišmaš: Ko se odločiš, te nič ne ustavi

To je vodilo vrhunske mlade perspektivne atletinje Maruše Mišmaš, državne rekorderke v disciplini 3.000 m v teku čez zapreke in Hervisove ambasadorke. Pravzaprav gre za neusmiljeno dejstvo, ki na neprizanesljiv način predstavi resnico, obenem pa ohrabri vsakogar, ki ima sanje in voljo, da hodi po poti k cilju. Ne - ni lahke poti do velike zmage, ni bližnjic; je pa trda pot, ki je posledica tvoje odločitve.

Več

Fiilip Starič: V Hajduku ostaja slovenski pridih

Da je hrvaško nogometno prvenstvo vse bolj slovensko obrvano, je že znano. Največji pečat gotovo pušča Matjaž Kek, trener, ki z Rijeko že nekaj let počasi ruši prevlado zagrebškega Dinama. Neopaženo pa ni bilo niti delovanje Marjana Pušnika, ki je pol leta treniral splitski Hajduk.

Več
10 April 2018

3. SNL - sever: Prvi poraz Dravograda

V 18. krogu v 3. slovenski nogometni ligi smo bili priča prvovrstnemu presenečenju, Dravinja je v gosteh premagala še neporaženi Dravograd. Za zmago Konjičanov je v 33. minuti zadel Čaks iz 11-metrovke.

Na drugem derbiju kroga se je celjski Šampion z Pesnico razšel z neodločenim rezultatom. Po prvem polčasu so domači vodili z 2:0, oba zadetka je prispeval Jetmir Torro. Že v uvodu 2. polčasa je za goste zadel Goljat, isti igralec je v 91. minuti nagradil goste za borbeno igro in z drugim zadetkom priigral remi.

Na sliki: Dravograjska 'trdnjava' je naposled le padla

V Zrečah so gostovali nogometaši iz Slovenske Bistrice, vsaki ekipi je pripadel en polčas, prve so dobili gostje z zadetkom Kotnika, ki je premagal svojega vratarja, za končnih 1:1 je po velikem pritisku domače ekipe v 71. minuti zadel Brdnik. Nogometaši Lenarta so igrali proti zadnje uvrščenem Šentjurju in zabeležili poraz. Za Šentjur so zadeli Jevšenak v 15. minuti in Herič v 49. minuti, domačini so v 87. minuti preko Simoniča izid zmanjšali, vendar v nadaljevanju kljub pobudi niso več dosegli zadetka in tako na prvi spomladanski tekmi doživeli neprijeten poraz.

Moštvo Šmarij je doživelo še četrti pomladanski poraz, tokrat so izgubili doma proti ekipi iz Dobrovc. V prvem polčasu so v 5. minuti preko Peteka povedli gostje, v 27. minuti je za izenačenje zadel Janžek in to je bil tudi rezultat prvega polčasa. V nadaljevanju so na igrišču prevladovali samo še gostje, ki so z goli Pipenbaherja v 51., Kajtazija v 58. in Jagerja v 76. minuti prišli do zaslužene zmage.

Na sliki: Šampion in Pesnica sta odigrala neodločeno

NK Pohorje iz Ruš nadaljuje z odličnimi predstavami v nadaljevanju prvenstva.  Varovanci Janija Poliča so v tem krogo z 1:0 premagali močno ekipo Mons Claudiusa in se mu z novimi tremi točkami približali na vsega dve točki zaostanka. Za zmago je v 54. minuti zadel Fridrih. Pohorje je v spomladanskem delu doseglo dve zmagi in remi.

V tradicionalnem nedeljskem dopoldanskem terminu na Vidmu pri Ptuju je domačin gladko s 3:0 premagal goste Korotan iz Prevalj. Pred 120 gledalci so za domačine zadeli Krajnc v 22., Božak v 74. in Lovenjak v 83. minuti. Domačini, ki so dominirali skozi celotno srečanje so vknjižili prvo zmago v spomladanskem delu.

Rezultati in zapisniki 18. kroga:

Dravograd - Dravinja 0:1 (0:1)
Strelec: 1:0 Čakš 33' (11m)
150 gledalcev

Šampion - Tehnotim Pesnica 2:2 (2:0)
Strelci: 1:0 Torra 16', 2:0 Torra 28'; 2:1 Goljat 47', 2:2 Goljat 91'30 gledalcev

Zreče - Kety EMMI Bistrica 1:1 (0:1)
Strelci: 0:1 Kotnik 25' (ag); 1:1 Brdnik 71'.
80 gledalcev

AS System Šmarje pri Jelšah - S. Rojko Dobrovce 1:4 (1:1)
Strelci: 1:1 Janžek27'; 0:1 Petek 5', 1:2 Pipenbaher 51', Kajtazi 58', 1:4 Jager 76'.