Video right

Intervjuji

Katja Fain: Po maminih stopinjah

Moj dolgoročni cilj je, da bi osvojila kolajne na Evropskih in Svetovnih prvenstvih ter tudi na olimpijskih igrah

Maruša Mišmaš: Ko se odločiš, te nič ne ustavi

To je vodilo vrhunske mlade perspektivne atletinje Maruše Mišmaš, državne rekorderke v disciplini 3.000 m v teku čez zapreke in Hervisove ambasadorke. Pravzaprav gre za neusmiljeno dejstvo, ki na neprizanesljiv način predstavi resnico, obenem pa ohrabri vsakogar, ki ima sanje in voljo, da hodi po poti k cilju. Ne - ni lahke poti do velike zmage, ni bližnjic; je pa trda pot, ki je posledica tvoje odločitve.

Slavko Vinčič: Messi in Ronaldo brez privilegijev

Messi in Ronaldo brez privilegijev

Z najuspešnejšim mariborskim sodnikom smo se pogovarjali o poklicu, ki je privilegij, a hkrati tudi precej nehvaležno opravilo

04 oktober 2018

3. SNL sever: Pesnica zmagala v Rušah

V zaostali tekmi tretjega kola v 3. SNL sever, sta se v Rušah srečala predstavnika MNZ Maribor, Pohorje in Pesnica. Rušani so pred tekmo zasedali, zadnje, deseto mesto na lestvici z dvema točkama, Pesničani pa so bili predzadnji z petimi točkami. V tretji ligi je na vrhu tabele Videm pri Ptuju, ki je v sedmih kolih zbral 18 točk, sledi mu Šmartno z 16 točkami in Bistrica z 13 zbranih točk.

Lokalni derbi se je začel po željah gostov, saj je sodnik Gergič že v prvi minuti izključil domačega kapetana Mačeka, ta je po globinski žogi za hrbet obrambe domačinov, na robu 16-metrskega prostora storil prekršek nad najnevarnejšim igralcem gostov Goljatom, po mnenju 200 gledalcev na stadionu, prestrogo. Pohorci so klub igralcu manj prevzeli pobudo in želeli zadeti, gostje pa so prežali na protinapade. V 29. minuti pa vodstvo gostov, ki so organizirali dober protinapad in na povratno žogo na okoli 11 metrov je počakal Goljat in zatresel domačo mrežo. Po golu na igrišču ista slika, domači v jalovi premoči, gostje v čakanju na priložnost za protinapad. In so ga dočakali, v 36. minuti je po vzoru prvega gola na povratno žogo spet počakal Goljat in iz sedmih metrov zadel za 2:0 in poskrbel, da so gostje odšli na odmor z lepo prednostjo. Drugi polčas ni spremenil slike na terenu, domači so še kar 'jalovo' poskušali, gostje pa mirno čakali na napake in pošiljali hitre žoge na neugodnega dvakratnega strelca Goljata. Gostje so imeli dve 'mrtvi' priložnosti, ko so bili sami pred golom Holcmana, vendar niso zadeli. Domači so težko prihajali do priložnosti, pa še tistih, ki so se ponudile, niso znali izkoristiti. Tako je derbi zasluženo pripadel varovancem trenerja Frajzmana, poraz pa je še poglobil krizo ruškega tretjeligaša. Iz virov blizu NK Pohorja smo neuradno izvedeli, da je trener po tekmi podal odstop, a v klubu upajo da si bo premislil in nadaljeval z delom v članskem moštvu.

Stadion v Rušah, 3.10.2018, 17. uri, 200 gledalcev, sodnik Nejc Gergič (zapisnik).
Strelec: Goljat 29. in 36. minuta
NK Pohorje: Holcman, Fideršek, Krel, Nemec, Repa, Javornik, Fridrih (Sredenšek), Heržič (Sternad), Poljanec, Pečovnik, Maček. Trener: Jani Polič
NK Tehnotim Pesnica: Glušič, Mulec (Pihler), Šegula, Pešl, Ž. Babšek, A. Babšek (Muster), Gorjup (Smodej), Marhold, Planinšek, Kraner (Kokolj), Goljat. Trener: Robert Frajzman
Rumeni kartoni: Holcman (2), Fridrih (10); Gorjup (17), Babšek (48), Goljat (74).
Rdeči karton: Maček 1. minuta