Video right

Intervjuji

Katja Fain: Po maminih stopinjah

Moj dolgoročni cilj je, da bi osvojila kolajne na Evropskih in Svetovnih prvenstvih ter tudi na olimpijskih igrah

Več

Maruša Mišmaš: Ko se odločiš, te nič ne ustavi

To je vodilo vrhunske mlade perspektivne atletinje Maruše Mišmaš, državne rekorderke v disciplini 3.000 m v teku čez zapreke in Hervisove ambasadorke. Pravzaprav gre za neusmiljeno dejstvo, ki na neprizanesljiv način predstavi resnico, obenem pa ohrabri vsakogar, ki ima sanje in voljo, da hodi po poti k cilju. Ne - ni lahke poti do velike zmage, ni bližnjic; je pa trda pot, ki je posledica tvoje odločitve.

Več

Slavko Vinčič: Messi in Ronaldo brez privilegijev

Messi in Ronaldo brez privilegijev

Z najuspešnejšim mariborskim sodnikom smo se pogovarjali o poklicu, ki je privilegij, a hkrati tudi precej nehvaležno opravilo

Več
09 oktober 2018

1. MNZ Maribor: Pregled 8. kola

Po osmih kolih v 1. medobčinski nogometni ligi so na vrhu lestvice tri ekipe iz občine Starše (Brunšvik, Starše in Marjeta) in vse tri ekipe so v tem krogu dosegle zmage. Četrta ekipa iz te občine Rošnja Laka je doživela najvišji poraz in je trdno prikovana na dno lestvice. Na derbiju v Črni smo videli 'remi', Dobrovci so doma še dalje 'suvereni' in zmagujejo, Korotan pa je končno tudi v gosteh pokazal pravi obraz in visoko zmagal.Kot smo že navajeni so tudi tokrat strelci bili izredno razpoloženi, saj so v sedmih tekmah dosegli 25 golov, kar je 3,5 na tekmo.

Na sliki: Na derbiju v Črni na Koroškem so bili gostje iz Dupleka tisti, ki niso bili zadovoljni z delitvijo točk. (vir: Facebook)

V derbiju kroga sta se v Črni na Koroškem pred več ko t 100 gledalci pomerila domača Peca in presenečenje dosedanjega dela sezone Duplek. Tekma se je začela po željah domačinov saj so že v prvi akciji povedli. Iz obrambe je žogo v napad poslal Šepul, kjer je je dobil Fortin, ki je spretno reagiral in poslal žogo mimo Vohla v mrežo za vodstvo 1:0. Po golu so gostje močno pritisnili proti vratom domačina in v 9. minuti je prekršku Rebernika sodnik Veselič dosodil 11-metrovko, katero pa je slabo izvedel Pavlin (posnetek), kateremu je vratar Kreuh strel obranil, odbito žogo pa je isti igralec poslal v prečnik od koder se je odbila v roke domačega vratarja. Že v naslednjem napadu je Godvajs že premagal Kreuha, vendar je Raztočnik požrtvovalno žogo izbil iz golove črte. Gostje so še kar napadali, strel Brdnika je vnovič obranil Kreuh, v 18. minuti pa je Knez zgrešil čisto priložnost za zadetek. Po tem 'jurišu' gostov se je igra nekoliko umirila, vendar je v 39. minuti sledil nov prekršek za najstrožno kazen, tokrat pa je Pavlin bil natančnejši in je izid izenačil. V drugi polčas sta tekmeca vstopila bolj previdno in posledica je bila, da nismo videli toliko akcije kot v prvih 45. minutah. Gostje so še vedno imeli premoč na sredini igrišča, vendar so do dveh lepi priložnosti prišli domačini. Prvo, v 64. minuti je po podaji Radivojeviča, je na drugi vratnici zgrešil Vajdl, drugo pa je po lepem strelu Zajca, s skrajnimi močmi obranil gostujoči vratar Vohl. Gostje pa so imeli najlepšo priložnost v v 66. minuti, ko je Brdnik sam krenil proti domačim vratom, a je žogo poslal mimo leve vratnice domačega gola. Na koncu sta bili ekipi zadovoljni z neodločenim izidom, vendar sta obe izgubile nekoliko mest na tabeli.

V Brunšviku je vodilno moštvo lige gostilo Lenart. Gostje so se postavili zelo obrambno, a kljub temu si je Brunšvik že v prvem polčasu priigral nekaj lepih priložnosti za gol, vendar so bili napadalci v zaključku akcij nezbrani. Najbližje zadetku je bil Kočar, ki je po lepi akciji s kakšnih 6 metrov žogo silovito brcnil čez prečnik. Bunker gostov pa je bil prebit v 68. minuti, ko je po strelu z razdalje vratar Štuhec žogo odbil do Frangeža, ki je okroglo usnje z neposredne bližine "pospravil" v prazno mrežo. Po prejetem golu so gostje zaigrali bistveno bolj napadalno, kar je bila voda na mlin domači ekipi, saj je imela v napadu več prostora, ki so ga izkoristili v 76. minuti, ko je veliko dela je opravil Gajič, ki se je kazenskem prostoru otresel svojega čuvaja in streljal, vratar gostov je žogo s skrajnimi močmi zaustavil na golovi črti, gostje okroglega niso uspeli odbiti in Kočar je s 5 metrov zatresel mrežo in zapečatil usodo Lenarta. Zaslužena zmaga varovancev trenerja Voglarja, ki so še vedno neporaženi in zasluženo zasedajo prvo mesto na tabeli.

V Mežici so domačini po prvem porazu v sezoni pričakali Marjeto, katera je v prejšnjem kolu prav tako izgubila od vodilnega Brunšvika. Domači strateg Plesec je imel obilo težav, saj ima dolg spisek poškodovanih igralcev. Tekmo so oboji začeli previdno, Marjeta je posest žoge prepustila domačinom, vendar ti tega niso znali izkoristiti. Tako do strela Lasnika, ki ga je dobro obranil gostujoči vratar Cvetič, nismo videli priložnosti. Nato pa v 27. minuti vodstvo Marjete. Po visoki žogi je po slabem posredovanju Šepula do žoge prišel Vuković in lepo zadel v levi kot Boštjanovih vrat. Po vodstvu so se gostje pomaknili v obrambo, kar so domači hitro izkoristili, v 31. minuti se je po podaji iz kota žoga odbila na rob 16-metrskega prostora, kjer jo je pričakal Zavolavšek in z udarcem iz prve premagal nemočnega Cvetiča. Toda že tri minute kasneje novo vodstvo gostov, po akciji po levi strani se je žoga odbila do Gorinška, ki je meril v desni vratarjev kot, vendar je napoti proti golu žoga zadela Denšo in se odbila v levi zgornji kot Boštjanovih vrat. V drugem polčasu so gostje posest prepustili domačinom, sami pa so prežali na protinapade. V 60. minuti je Marjeta ostala le z 10 igralci, saj je drugi rumeni karton prejel Marko. Kljub obrambni igri in igralcu manj so gostje imeli priložnost povečati vodstvo, ko je po lepem protinapadi in zavrnjeni žogi, najnevarnejši igralec gostov Gorinšek, nastreljal domačega vratarja. Do konca tekme si domačin kljub veliki posesti žoge, ni priigral omembe vredne priložnosti, gostje pa so imeli, po tem ko je Boštjan zgrešil žogo, lepo priložnost vendar so bili nespretni pred golom. Rezultat se do konca tekme ni spremenil in gostje so zabeležili zasluženo zmago, gostje pa drugi zaporedni poraz.

Dobrovci so po porazu v Dupleku, čakali 'starega' znanca Malečnik iz 3. SNL, ki je v prejšnjem kolu visoko porazil Cerkvenjaka. Obe ekipi sta tekmo začeli previdno, vso dogajanje se je odvijalo na sredini igrišča. Gostje so se osredotočili na obrambo in prežali na morebitne protinapade. Do 22. minute kakšnih 70 gledalcev ni videlo večjih priložnosti, nato pa je po lepi akciji na levi strani in lepem predložku v polno meril Stachel. Ta gol je čisto preobrnil tekmo, gostje se nikakor niso mogli pobrati od šoka in to je povzročilo nezbranost v obrambi katero je še enkrat izkoristil Strachel in v 44. minuti postavil izid polčasa. V drugem polčasu smo pričakovali 'ofenzivo' gostov vendar je nismo dočakali, domačin je dobro kontroliral potek tekme in zabeležil novo domačo zmago. Varovanci trenerja Smodiča so še enkrat dokazali, da doma igrajo neprimerno bolje kot v gosteh, gostje pa niso ponovili iger iz prejšnjih kol, so pa nihanja v igri normalna za mlado ekipo trenerja Pisnika.

V Limbušu je gostovalo drugouvrščeno moštvo Starš. Bila je to tekma lanskih rivalov za prvo mesto, med katerima je na koncu sezone odločilo pravilo medsebojnih tekem. V letošnji sezoni Marles hiše nikakor ne ulovijo forme iz prejšnje sezone in so pred tekmo zasedale 11. mesto, Starše so ujele dobro formo in tesno sledijo vodilnemu Brunšviku. Tekma se je začela po željah domačinov, ki so bolje pričeli tekmo in to se jim je obrestovalo že v 12. minuti, ko je za vodstvo zadel domači 'ostrostrelec' Dobaj. Nato se do polčasa, kljub nekaterim poskusom, rezultat ni spremenil. V drugem polčasu pa spet 'srhljivka', kot smo jih to sezono v Limbušu že vajeni. Najprej je v 65. minuti direktni rdeči karton prejel domači igralec Ribič, to so gostje izkoristili in minuto kasneje rezultata izenačili strelec je bil Miložič. Domači se z igralcem manj niso predali in so bili za svojo borbeno igro nagrajeni v 78. minuti, ko je drugič zadel Dobaj in popeljal domačine drugič v vodstvo. Nato so se domači povlekli v obrambo in hoteli ohranit doseženo vodstvo, vendar jim to ni uspelo. Najprej je v 84. minuti Breg izenačil in ko je že kazalo na delitev točk, je za šok med domačimi privrženci poskrbel Gerečnik in v 89. minuti z zadetkom prinesel vse tri točke gostom iz Starš. Starše so z to zmago ostale najresnejši konkurent Brunšviku za prvo mesto, medtem ko Marles hiše zasedajo skromno 11. mesto in v naslednjem kolu odhajajo v goste 'vročim' Račam.

Cerkvenjak je po visokem porazu v Malečniku gostil Korotan, ki v gosteh ne igra najbolj prepričljivo. Domači so se nadejali, da bi lahko izkoristili prednost domačega igrišča in osvojili kakšno točko, da se približajo ekipam iz sredine lestvice. Prevaljčani so tekmo začeli bolje, kar je rezultiralo z vodečim zadetkom v 20. minuti, zadel je Grilc. Domačin je nato pokazal nekaj želje po izenačenju, vendar je bil premalo konkreten pred vrati Korotana. Ko je že kazalo, da bodo gostje odšli na odmor z minimalno prednostjo je za 2:0 zadel Crnjac. Kot da je gol v zadnji minuti spodrezal krila domačinom, ti so sicer vstopili v drugi polčas odločni da zadenejo, vendar so imeli premalo idej v igri in rezultat je bil tretji gol gostov, v 59. minuti je zadel Petrej. Po tem golu so gostje, zadovoljni z visokim vodstvom, popustili in domačin je v 80. minuti preko Druzoviča zmanjšal zaostanek na 1:3. Kljub poskusom domačinu jim ni več uspelo premagati gostujočega vratarja Lopatnija, gostje pa so, spet v zadnjih sekundah, dosegli gol za končnih 1:4, strelec je bil Krivonog. S to zmago se je Korotan obdržal na petem mestu, medtem ko so domačini zasidrani na predzadnjem mestu in je pred njimi velika borba za vsako točko in obstanek v ligi.

Nogometaši Rač po menjavi trenerja igrajo kot prerojeni, po zmagi v derbiju proti Akumulatorju, so tokrat v gosteh do dobra napolnili mrežo Rošnje Loke. Domačini so po osvojitvi prve točke v prejšnjem kolu, upali na dvig forme, vendar so v soboto prikazali bore malo in zasluženo visoko izgubili. Varovanci trenerja Hrženjaka so takoj v začetku prevzeli vajeti igre v svoje roke in že v 5. minuti po avtogolu Nahbergerja povedli. Po golu so domačini delovali čisto zgubljeni, tako tehnično kot taktično niso bili dorasli gostom, ki so jim do polčasa zabili še štiri gole. Za visoko vodstvo so bili uspešni Leben v 19., Rojht v 25., Dvoršak-Špehar v 32. in Budić v 41. minuti. V nadaljevanje so nogometaši Rač 'stopili' na žogo in videlo se je, da želijo tekmo brez zapletov pripeljati do konca. Kljub temu so imeli nekaj priložnosti za povišanje vodstva, a jim je mrežo Solatnika uspelo zatresti samo še enkrat, ko je v 65. minuti za končnih 0:6 drugič zadel Budić.
Po slabem začetku sezone v 1. MNZ je za klubsko Facebook stran trener Rošnje Loke Borut Kopše podal naslednjo izjavo:Trener: " Res je, start v novo prvenstvo ni ravno prepričljiv,vendar je vse skupaj posledica različnih faktorjev,ki so vplivali na tak razvoj dogodkov.1. liga Mnz Mb je v tem letu izredno močna,saj je v njej kar 14 klubov, poleg večletnih stalnih izkušenih ekip so se letos pridružili še nekateri tretjeligaši. V nasprotju z drugimi ekipami smo mi krenili v novo sezono z popolnoma isto ekipo,kot smo z njo igrali v zadnji ligi.To pomeni, da smo ostali zvesti naši filozofiji igranja nogometa v klubu kjer vse temelji v prvi vrsti na redu,disciplini,športni kulturi in medsebojnem spoštovanju in sodelovanju.Zaupamo v svoj kader in izbor,saj so si ti igralci priborili igranje v višjem rangu. Da pa smo danes pri samo eni osvojeni točki je pa pač davek na neizkušenost,veliko pomanjkanje športne sreče in v manjši meri tudi odraz nekaterih spornih sodniških odločitev na tekmi v Mežici.Prav tako smo že na začetku ostali brez prvega vratarja,drugi golman pa nam je branil do včeraj z polovično sanacijo poškodbe. Dejstvo je,da smo v začetnih kolih prvenstva mi bili tisti,ki smo si prvi na vsaki tekmi priigrali po 2, 3 ali celo štiri 100% priložnosti v prvih 20 minutah tekme,katere pa žal nismo realizirali.Realno gledano bi danes morali imeti vsaj 7 ali 9 točk več na kontu,vendar temu žal ni tako. Naša naloga je,da ostanemo na realnih tleh, se zavedamo svoje kvalitete in z nadaljnjim dobrim delom na treningih pridemo tudi do ugodnejših rezultatov. Na tem mestu bi se rad zahvalil predsedniku in ostalim članom UO za podporo meni in igralcem, vsem tistim,ki pa po zadnjih tekmah, krožijo med članskimi igralci in jih pozivajo k bojkotu,k prestopanju v druge klube in vnašajo nemir v člansko ekipo pa sporočam,da so imeli v preteklih 10 letih dovolj časa,da bi v tem klubu kaj naredili vendar tega niso bili sposobni.Zato Vas prosim,če že ne morete pomagati,pustite igralce pri miru,saj so oni v 2 letih naredili več kot jih vi niste v zadnjih 10. Vsem našim pristašem pa sporočam,da bomo športno naredili vse,da bodo tudi točke prišle na naš račun,vendar ne za vsako ceno.Hkrati pa bi se želel še na tem mestu opravičiti za moj verbalni izpad nad sodniško trojko v Mežici,kjer sem kljub temu,da smo bili krepko okradeni,ravnal res nešportno,v nasprotju z našo filozofijo.In za konec,jaz kot trener zaupam v naš kader in sem ponosen na naše igralce,saj se zavedam,da je nogomet le šport in da za dobro delo ti z dobrim rezultatom slej kot prej tudi vrne."